emakakaela väljalangemine 28.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mis soodustab emakakaela väljalangemist? Kui kaugel emakaela kaugus tupe avast on normaalne(püsti seistes)? Ja millal tuleks muretsema hakata? Seda ma juba tean, et see on pärilike eelsoodumustega.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Emakakaela väljalangust soodustab vaagnapõhja sidekoe nõrkus,palju rasedusi anamneesis,liigne kehakaal.Muretsema tuleks hakata siis,kui püsti seistes või kükkasendis ennast alt pestes saab sõrmega puudutada emakakaela(tundub munaja moodustisena) ja kui tupeosa lühenemine põhjustab suguühte ajal ebameeldivaid aistinguid. Edu soovides,Maie Väli