tsüst 28.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure selline. Olen natuke segaduses ehk saate mulle nõu anda.
Läksin rasedusega ennast arvele võtma kuna esines pruunikat määrimist saatis arst ultrahelisse, kus selgus, et rasedus on emakasisene 4,5 nädalat. Avastati ka hematoom ning vasakust munasarjast leiti ka selge vedelikuga moodustis~1,9 cm + olid seal mingid näsad?. Arst pidas vajalikuks teha Ca125 uuringu. I tulemus oli 46.1 seega normist kõrgem. Selle peale saatis minu arst mulle teate, et vaja teha uus vereproov, mis saadeti teise laborisse ja selle tulemus oli 31,4 seega norm. piiris. Kui läksin uuesti arstile ja määrimine kestis , saatis arst uuesti ultrahelisse, kus tuvastati rasedusepeetus 6 nädal. Tehti puhastus. Sellest nüüd 8 päeva möödas. Täna käisin uuesti ultrahelis kuna onkoloogiast arst soovitas üle vaadata, leiti kokku sealt 9 mm vedelikku arst kirjutas desaminooksütotsiini imemistabletid 2x päevas. Kas on selline asi võimalik, et ultraheliarst ei näinud vasakus munasarjas enam tsüsti, kuna lehel oli kirjas, et mõlemad munasarjad normis, kuigi ta mainis et. põis on väga täis ja ta lihtsalt ei näinud. Kuigi mu oma arst oli selle tsüsti leidmisel väga kidakeelne ja minu küsimuse peale , et kas on midagi tõsist vastas ta , et tsüst võib olla pahaloomuline. Suutsin end nii välja viia, et hakkasin igasugu koledaid mõtteid mõtlema. Kas sellest suurest pabistamisest võis toimuda raseduse peetus või oli see tingitud sellest tsüstist, hematoomist?Arst suunas mind Hiiule onkoloogiasse. Sealne arst oli väga imestunud, et miks mind üldse sinna saadeti. Ja arvas, et ma ei peaks üldse muretsema. Küsis mõned küsimused enesetunde , seedimise ja urineerimise kohta ning andis mõned selgitused tsüstide kohta. Läksin sinna sellise teadmisega, et sealne arst vaatab ka ultraheliga, aga arst tegi tavalise läbivaatluse ning minu küsimise peale teha uus vereanalüüs palus ta tulla tagasi, kui on ära olnud esimene menses peale abrasiooni. Miks mulle üldse määrati munasarjavähi analüüs, kas see on tavaline, kui leitakse tsüst munasarjas. See marker on ju munasarjavähi määramiseks. Ja veel millest võiks olla tingitud valu vasakusjalas- puusas. paar viimast päeva on esinenud ka peavalu. Võibolla on minu mure põhjendamatu ja selles suures pabinas lihtsalt pingutan üle. Et saada asjasse pisut rohkem selgust võiksit avaldada oma arvamuse.
Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei selgu Teie vanus.
Raseduse ajal esinevad sageli munasarjades tsüstid, mida jälgitakse. Enamasti on need põhjustatud hormonaalsetest muutustest.
Kuna Teil oli patoloogiline rasedus, võis onkomarker olla muutunud.
Soovitus:
-oodake ära menstruatsioon, mis saabub peale puhastust 4-6 nädala pärast
-käige kontrollis naistearsti juures
-vajadusel tehakse uus ultraheli kontroll peale normaalset menstruatsiooni
-kui vajalik, määrab arst uue onkomarkeri
Ei ole mõtet praegu muretseda, see ei aita. Jälgige kaebusi ja külastage määratud ajal naistearsti.