"päevade" ajal vereeritust ei toimu 28.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lugupeetud Aire!
Olen võtnud 5 kuud Jeanine'i tablette ning seitsmel tabletivabal päeval on mul mentsruatsioon justkui teoreetiliselt- pooltel juhtudel pole absoluutselt verd tulnud, isegi mitte määrinud ja pooltel juhtudel on ühe korra selle 7 päeva jooksul võib-olla sentimeetri jagu roosakat vedelikku eraldunud. Tean, et tabletid vähendavad vereeritust, aga olen mures, kas päevade päris ärajäämine on ilma ohtudeta?
Mary

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Mary.
Kui rasedustest on negatiivne on veritsuse puudumine tingitud sellest, et pillide mõjul on emaka limaskest õhuke. Ohtlik see ei ole. Kui aga veritsuste puudumine Teid tõsiselt häirib võiks preparaati vahetada.
Tervitades Aire Sekavin