ikka jälle pillidest 28.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kasutanud 2a Harmonette.Väga rahul olin välja arvatud peavalud. Peavalusid on uuritud ja dignoosiks on migreen. Olen ka üle aasta olnud ilma pillide kasutamiseta,,,,kirg seksi järele oli tunduvaltsuurem kui praegu, samas erutusin palju kergemini ja kiiremalt,peavladues muutusi ei näinud.Olen tarvitanud Logestit- mitte ei sobinud; kaalu juurde võtt, iiveldused, valulikud rinnad. Ravimaks ka aknet olen proovinud ka Diane35.Samuti ei sobinud.Arst soovitas Jeanine´t.Olen neid nüüd 7 kuud kasutanud ja enam ei taha. Isu seksi järele on pea aegu olematu, kontrollimatud tujude muutused. Tunnen et hormooni sisaldus neis on liiga tugev minu jaoks. Peavalud tulevad ja lähevad ikka. Tahaksin Harmonette tagasi, nendega olin kõige rohkem rahul. Kas on Harmonettil oluliselt suuremast kõrvalnäidustust peavaludele? Kas aastate möödudes pruugivad need pillid sama hästi sobida. Oskate öelda kas neid ka rootsi turul on? Väsinud proovimast erinevaid. Tänan Teie aja eest! Sära Teie päeva :)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt on tegemist Teie individuaalse eripäraga.Nii Harmonett kui Logest ja Jeanine sisaldavad ühesuguses koguses hormoone.Ja seksiisu pärsivad nad kõik.Võite küll Harmonetile üle minna ja Rootsis on see ravim olemas.Edu soovides,Maie Väli