postinorist mõjutatud tsükkel 27.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin 23.dets postinori, kõrvalnähtudena lubatakse veritsust 2.-3. päeval, mul tuli 5ndal (28.dets) ja kestis 3 päeva ja see oli mul tegeliku tsükli keskpaik. Eelmine menses oli 14.dets. Jaanuaris pole päevi olnud, 14.dets-st on 45 päeva möödas. Ma saan aru, et tsükkel on sassi löödud, aga kas on võimalik kuidagi siiski ennustada, et millal nüüd päevad hakkavad või kus ma oma tsükliga olen? Tegin 24.dets. rasedustesti, oli negatiivne.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Soovitaks teha uus test kuna tegite 24 dets. Võibolla eksite, tegite 24 jaan. Siis vähemalt rasedust ei tohiks olla. Sellise tsüklihäire korral on raske öelda millal täpselt tuleb tsükkel. Ultraheli kontrollil emaka limaskesta paksus võib mingil määral oletada aega. Dr Kadastik