analüüsid ei näita, mis mul viga on 27.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale korduva tupeseene probleemi esinemist lasin endale teha uurivaid analüüse, ega asi milleski tõsisemas pole. Tehti üldine test, saadi teada et tegemist on mingi tupepõletiku ja veel millegiga, mida päris täpselt ei tea. ravi ei määratud, vaid tehti lisa analüüse. Võeti päris palju analüüse ning täna sain siis vastuse teada- kõik on korras, haigusetekitajaid ei leitud. ei kirjutatud ka mingeid ravimeid eelmisel korral avastatud tupepõletiku vastu. ma rõõmustaksin hea meelega et kõik korras on , aga ei ole. peale vahekorda on valus urineerida ja tekin kipitustunne. viimasel ajal on prboleeme tiheda urineerimisega, peale sooja teed ja teki all lebamist läheb see üle, aga järgmisel hommikul kordub kõik. tupevoolus on ka ka suhteliselt rohke ning vahel ka ebameeldiva lõhnaga. ka vahekorras olles häirib mind suguelundite lõhn. alguses seda ei olnud, viimase kuu jooksul on see tekkinud.
ja nüüd olen nõutu, kuna ei tea mida tegema pean- arst kinnitab et kõik on korras, minu keha aga väidab vastupidist.
olen 19 aastane, partnereid on olnud üks, suguelu sai alguse umbes aasta eest.
ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teil on urineerimine valulik ja tihenenud, siis võiksite pöörduda uroloogile.
Ebameeldiva lõhnaga tupe eritis võiks viidata tupe mikrofloora muutusele. Seda peaks muidugi günekoloog lihtsa testiga diagnoosima. Apteegist saate osta käsimüügist Femigeli, mis peaks teie olukorda parandama. Kui kaebused püsivad, siis ikkagi peaks günekoloog teile määrama retsepti ravimi, mis parandab tupe mikrofloorat. Soovitaks ka meest uurida, vahel on nii, et naisel analüüsid ei näita midagi, mehe proovides ei ole kõik korras. Dr Kadastikl