Õhuke limaskest 27.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rasestuda olen üritanud u.3 aastat. Eelmisel aastal avastati mul endometrioos, tehti laparoskoopia, eemaldati kolded ja sain 2 Diphereline süsti. Siis paar kuud ilma rohtudeta. See kuu võtsin esimest korda Serophenet, nüüd avastati, et folliikulid küll kasvavad aga emaka limaskest liiga õhuke,et rasestuda ei ole võimalik. Lähen küll paari päeva pärast uuesti kontrolli, et äkki on midagi paremaks läinud aga kui ei ole, siis soovitas arst kohe IVF-ga alustada.
Kas tõesti ei ole mingit moodust limaskesta kasvatamiseks?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! On ikka,aga me ei saa ju Teid interneti kaudu ravida.Õstrogeenide lisamine ravile Serophene tarvitamise ajal soodustab emaka limaskesta kasvu.Edu soovides,Maie Väli