pikk veritsemine 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
tegin 2003 a juunis tagasi aborti ja alustasin kohe parast seda ka rasestumisvastaste tablettide votmist (Harmonet, varem pille kasutanud ei ole). Menstruatsioonitsykkel on nyyd juba 8 kuud pohjalikult sassis. Paevad on mul kogu elu veidi ebaregulaarsed olnud, aga nyyd olukord selline: vahese vereeritusega paevad hakkavad paar paeva parast jarjekordse pillipaki lopetamist ja ei kesta kaua - tapselt nii nagu peab, aga enamusel kuudel hakkab veritsus uuesti nii nadala-kahe parast ja kestab siis vahel paar paeva, vahel kauem. Nii et mul oleks justkui kahed paevad kuus.
Pool aastat ei arvanud sellest eriti midagi, sest olin ju valmis, et abort organismi segi loob, votsin pille skeemi jargi. Kuid nyydseks olen tosiselt mures. Tanagi on juba 7ndat paeva veritsus valel (ehk pillide paki poole peal)ajal, olen sellest koigest nii vasinud. Panin arstiaja kinni, see on 1,5 nadala parast. Arstiootuse ajaks, vast oskate arvata, milles voiks asi olla? Kas on pohjust midagi tosiselt halba karta? :(
Olen 26-aastane, viimati kaisin gynekoloogi kuures eelmise aasta juunis, 2-3 ndl parast aborti ja siis oli koik 'ilus', pillide mingeid korvalmojusid nagu kaalutous, meeleolumuutused vms pole taheldanud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna pillide võtmise ajal on Teil püsivalt veritsus, tuleb pille vahetada, soovitavalt 3-faasiliste pillide vastu. See lahendab suure tõenäosusega probleemi.