vähene vereeritus 22.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

8 kuud tagasi lõpetasin Logesti tarvitamise (3 a), tsükkel jäi samaks ja mingeid muutusi ei täheldanud. Nüüd umbes oktoobrist alates on menstr. vereeritus väga vähene, verd tuleb ainult esimesed 2 päeva ülejäänud, 3 päeva ainult määrib. Varem ei ole mingeid probleeme olnud ega haigusi põdenud.
Kas see on normaalne või on põhjust arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Menstruaaltsükkel võib elu jooksul muutuda . Kui vana Te olete? Miks lõpetasite Logesti kasutamise? Kas kasutate praegu mingit teist rasestumisvastast vahendit? Milline oli Teie tsükkel enne Logesti kasutamist? Milline on Teie kehakaal? Kas tegeleta spordiga?jne. On palju küsimusi , mis tuleks vastata, enne kui saab öelda , mis võiks olla tsükli muutuse põhjuseks . Kui vereeritus on tavapärasest tunduvalt väiksem soovitan siiski pöörduda naistearsti poole.
Tervitades Aire Sekavin