valu suguti sisenemisel 27.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 20 aastane naine. Mul on kindel elukaaslane, kuid mul on iga vahekorra alustamisel valus, see läheb natukese aja pärast ära, kuid sügavale lükates on ikka valus. Olen käinud arsti juures, viga pole midagi. kas suguti võib minu jaoks liiga suur olla?

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Üheks põhjuseks võib olla suguti suurus.Põhjuseks võib olla ka kuiv tupp. Soovitaksin kasutada enne vahekorda spetsiaalseid kreeme selleks puhuks.Apteegis on müügil KAMASUTRA või GLEITGEEL, mida pannakse tupe sissekäigu piirkonda enne vahekorda (väga väikeses koguses).