vastuvõtt 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, lp. Galina Litter!

Kõigepealt tahaksin Teid tänada vastuste eest, mida olete andnud ja mis alati süstivad positiivsust. Teiste muresid lugedes saab siit leheküljelt ka enda omadele tihti vastuseid.
Minul aga selline küsimus, et kas naistearsti juurde minekuks on sobilik ka näiteks päev enne menstruatsiooni? Ühesõnaga sellel perioodil , kui kohe-kohe peaksid päevad hakkam. Või peaks ikka aja kinnipanekul ka tsüklit jälgima? Küsin seepärast, et reserveerisin vastuvõtuaja (et end lihtsalt kontrollida, ilma suuremate muredeta) ja olin koheselt esimese pakutava ajaga nõus. Alles hiljem hakkasin mõtlema, et täpselt sel päeval peaksid päevad hakkama. Tean, et mitte kunagi ei saa kindel olla, millal menstr. täpselt algab. Natuke murelikuks teeb, et äkki peaksin siiski juba preagu vastuvõtuaja igaks juhuks edasi lükkama.

Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kadri!
Tänan Teidki, et tunnustate minu missioonitööd.
Vaid naistearsti juurde võibki minna nii menstruatsiooni ajal kui ka günekoloogilise verejooksu tõttu.
Menstruatsiooni ajal ei võeta (üldjuhul) vaid onkotsütoloogia analüüse emaka kaelalt ja emakakaela kanalist.
Vastasel juhul ei saakski naistearstile aega planeerida ja valitseks pidev äraütlemine ja ajavahetus.
On teatud uuringuid ja analüüse, mida teostatakse m.tsükli päeva järgi.
Naistearst G.Litter