HPV ja suguelu 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

paar kuud tagasi avastati mul HPV (kõrge riski tüüp), mis mind algselt endast täiesti välja viis. Täna proovin asja rahulikumalt võtta, sest olen aru saanud, et üldjuhul saab organism viirusest ise jagu (olen 24-aastane, suguelu elanud 6 aastat, kastasin Harmoneti - peale HPV-st teada saamist loobusin). Minu küsimus on teile järgmine - kas minu seksuaalpartneril (koos juba 4,5 aastat) on samuti tarvis teha HPV uuringud? Kui mina haigusest võitu saan, siis kas on võimalik, et nakatun uuesti, kui temaga vahekorras olen? Ka minu otsus hormoontablettidest loobuda, oli õige (võtsin neid u 6 aastat)?

Ette tänades,
Maarja

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maarja!
1. Partner ei pea tegema HPV uuringuid, kuid omal soovil võib.
Soovitan tippasjatundjat dr.Airi Põder Tartust.
2. HPV levib sugulisel teel.
3. Antibeebipille tarvitatakse soovimatust rasedusest hoidumiseks, kui Teil on vajalik hoiduda, siis sünnitama naisele on antibeebipillid esmane valik.