Menstruatsiioni hilinemine 21.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Minu mureks on see, et päevad on muutunud ebaregulaarseks. Mis võib olla selle põhjuseks? Käisin günekoloogi vastuvõtul novembri lõpus ning siis oli kõik korras. Kuna ma kurtsin selle üle, et aeg-ajal esineb mingit valget voolust, siis määras günekoloog mulle tupekuulid. Ravi tegi täpselt arsti juhendi järgi. Peale seda ravi on aga menstruatsioon muutunud ebaregulaarseks.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tuperavi ei põhjusta tsüklihäireid. Tsükli kõikumine võib olla seotud kaalu muutustega, dieediga, stressiga, tugeva emotsionaalse pingega jne. Kuni nädalased kõikumised võivad esineda, ravi pole siis vajalik.
Kuna tsükliväliseid veritsusi võib anda põletik suguteedes, soovitan uurida erinevate haigustekitajate suhtes(näit. klamüüdia).