palun nõuannet 20.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 28a,3 lapse ema,ei suitseta ega tarbi alkoholi,ei ole ülekaaluline.Tarvitasin suvel 2 kuud Micro 30 pille,kuid loobusin lõpuks,sest need ei sobinud(6 korda oli mens selle aja jooksul).Peale kasutamise lõppu märkasin,et voolus on muutunud limaseks(vahel läbipaistev,vahel valkjas).Ka veri mensese ajal on limane.Mingeid valusid pole.Vahemäärimisi ei esine.Samuti tunnen muret enda emaka asetuse pärast,mis sõrmega katsudes on tupeavast 3-4cm kaugusel(vahekorras olles ei sega ega tee valu,sest liigub justkui tagasi oma õigele kohale).Kas sellise emaka asetusega tohin veel pesamuna planeerida ja sünnitada?Ning mida teha limase voolusega?Lisaks sellele põeb mu abikaasa arvatavasti juba krooniliseks muutunud eesnäärme põletikku,kuid keeldub selle avastamiseks spermaproovi andmast.Võib-olla on tema probleem ka minu mure põhjus? Ette tänades,Brita.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Brita!
Kindlasti on nii abikaasa probleemi kui Teie enda mure (vooluse)põhjuseks suguteede põletik, mille tekitaja avastamiseks tuleb anda analüüse mõlemal. Peale põhjuse selgitamist tuleb teha põletikuvastane ravikuur ja kontrollananalüüsid peale ravi.
Paljusünnitanud naistel esineb tupe ja/või emaka allavajet sagedamini. See ei takista rasestumist ja sünnitamist. Küll võib osutuda aga peale sünnitusi hiljem vajalikuks korrigeeriv operatsioon.