valus rind 19.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere head arstid,

Tahaksin väga teada, kas ainult ühe rinna valulikkus enne menstruatsiooni on normaalne nähtus, või peaksin ma rinnavähi pärast muret tundma. Mul on ennemgi rinnad enne päevi valusad olnud aga ikka mõlemad. Pärast päevi kadus see valu ära kuid nüüd hakkavad mul uued päevad ja jälle on valu vasakus rinnas tagasi. Kiirgab ka kaenla alla. Aga pole tugev. Samuti on selle rinna väliskülg kõvem, ja on katsudes valus. Lähen kindlasti uuringule ka aga ehk oskate Teie praegu midagi sellest arvata. Infoks veel niipalju, et olen 28 ja ühe lapse (4a) ema. 3 kuud tagasi oli mul vasaku munasarja op, sest seal oli healoomuline kasvaja. Munasari eemaldati täielikult. Kas see võib olla kuidagi seotud?

Ette väga tänades!

Kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi!
1. Kui tunnete muret (rinna)vähi pärast, peaksite pöörduma naistearstile, kus esmaselt teostatakse emakakaela vähiuuringud, põletike uuringud ja munasarjade kontroll.
2. Piimanäärmaid kontrollitakse m.tsükli 5.-15. päevani.
Noortel on tavaliselt tegemist hormonaalsete muutustega, põletikega või healoomuliste tsüstidega. Valu on vähile ebatüüpiline kaebus.
3. Hoidke op.väljavõte alles, eriarstile ja perearstile esitage kooppia.