imelik 19.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul on juba nädal aega olnud probleem. eelmisel esmaspäeval, 2 päeva peale menstruatsiooni, tekkisid mul valud alakõhus. kuna mul oli kuu tagasi emakakaela põletik, polygnaxi kuulidega ravisin, siis läksin kolmapäeval günekoloogi juurde ja ta diagnoosis mulle jälle sama põletiku. siit tulebki esimene küsimus - miks tekib emakakaela põletik ja kuidas seda kõige kergem ravida oleks? ta võttis ka mingeid analüüse, mille tulemused alles 4. veebruaril teada saan. kirjutas mulle dalacini tupeküünlad, 3 tk, pidin võtma neid üle kahe päeva. kolmapäeval kasutasin esimese ära, kuid päev hiljem tekkis mul tugev kõhulahtisus. infolehel oli kirjas et võib tekkida kõhulahtisus ja kui nii juhtub siis tuleks kuur pooleli jätta. jätsingi siis. olen end terve nädala jubedalt halvasti tundud. alakõhus on valud ning voolus on ka (ei ole halba lõhna).. valusid tunnen siis kui istun. võibolla on see seostatav ka stressiga (sess). võtan mirelle antibeebipille korralikult, ei ole sünnitanud, 18 aastane tüdruk. äkki on teil midagi minu seisundi kohta öelda. aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Tupe ja emakakaela põletik tekib erinevate põletikutekitajate toimel. Emakakaela põletik võib olla tingitud nii sugulisel teel levivate tekitajate(näiteks klamüüdia) kui ka mitte sugulisel teel edasi kantavate bakterite tõttu. Oluline on kindlaks teha tekitaja, sest sellest sõltub ka ravi. Sageli tuleb teha ravikuur antibiootikumidega. Nüüd tuleb siiski analüüsi vastused ära oodata.