imelik sygelus... 17.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole sellise murega, et tupe piirkond sygeleb vastikult, mitte kyll koguaeg, aga siiski ysna tihti. Samuti on voolus kuidagi naljakalt liimjaks muutunud ning seda ei tule yltse nii palju kui tavaliselt tuli. Naistearsti juures käisin viimati novembris ja kaebused olid juba siis. Uuringud ja analyysid olid kõik korras. Vahekordade ajal kasutame alati kondoomi, ehkki on olemas püsipartner. Seda lihtsalt sellex et tablettide võtmie ununex koguaeg ära ja sellist keemiat pole ma usaldanud kunagi. Mingist suguhaigusest ei saa see sygelus ju tingitud olla, kui olen alati kondoomi kasutanud alates oma esimesest vahekorrast kõikide partneritega ja ka naistearsti olen kylastanud regulaarselt, võibolla isegi liiga tihti. Ja kõik analüüsid olid korras. Millest see siis on põhjustatud? Olen kuulnud tupeseenest, kuid seda oleks ju arst märganud?!? Kas see sygelus võib olla tingitud sellest, et avastati emakakaela muutused ja olen nyyd jälgimisel?PAP test oli korrast ära, oli PAP III, kas see võib põhjustada sellist sygelust?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tupeseen e. kandidoos on kõige sagedasem genitaalide sügeluse põhjus.
Tupp reguleerib ise oma puhtust ja seetõttu sellelaadsed kaebused võivad iseenesest kaduda. Probleemi kordumisel võid kasutada Femigeeli, mida saab apteegist ilma retseptita. PAP III näitab rakkude muutusi emakakaelas ja see pole seotud sügelusega tupes.
K.Seemen