Turneri sündroom. 16.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Aastaid tagasi diagnoositi minul Turneri sündroom, saan ka ravi. Nüüd olen hakanud mõtlema oma perekonna loomise peale. Seoses sellega tahaksin teda millised on Turneri sündroomiga võimalused saada lapsi loomuliku teel?Olen aru saanud, et see vist ei ole võimalik. Kuid millised võimalused siis tuleksid päevakorda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Kahjuks pean Teid kurvastama,et loomulikul teel ei ole Turneri sündroomi korral tõepoolest võimalik lapsi saada.Tuleb teha katseklaasi viljastamine,kus sperma on Teie abikaasa oma,kuna Teil munarakke ei valmi,siis kasutatakse doonormunarakku.Viljastatud munarakk viiakse Teie emakasse ja Teie kannate selle raseduse lõpuni.Soovitan Teil pöörduda Elite kliinikusse dr.Andrei Sõritsa poole.Tema on selles küsimuses väga pädev ja minu teada on ta ka Turneri sündroomiga patsiendile seda teinud.Edu soovides,Maie Väli