rasedus ja vereproov 15.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

rasedusega arvele võttes tehakse ka veeniverest proov. Sooviks teada, mida verest analüüsitakse (mis haigusi otsitakse)?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere!Veeniverest võetakse kõikidel naistel, kes tulevad rasedusega arvele järgmised analüüsid:veregrupp ja reesusfaktor, kliiniline veri,millest saame teada hemoglobiini ja üldised põletikunäitajad. Lisaks analüüs süüfilisele ja aidsile. Vajadusel võetakse ka veel lisaks muid põletikutekitajaid,kuid mitte kõigil. DrKadastik