munajuhade läbitavuse uuring 13.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Veebruarikuus ootab mind munajuhade läbitavuse uuring kontrastainega. Paluksin infot, milleks peaksin valmis olema: kuidas protsess välja näeb (mida tehakse) ning kaua aega võtab? kas kasutatakse tuimestust või peaksin ise eelnevalt kuidagi ennast ette valmistama (valuvaigistid vms)? Samuti tunnen sisemist muret selle üle, et kas antud protsessiga võivad kaasneda ka mingid ohud: põletikud-tüsistused (mis lõppkokkuvõttes suurendavad veel probleemi olemust ja muret lapsesaamise teemal)??? Vastuseid ootama jäädes ning ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Arvaksin et teile tehakse ECHOVIST uuring ultraheli kontrolli all. Seda tehakse ilma narkoosita. Antakse enne protseduuri valuvaigiustit kas suu kaudu või pärasoole küünal. Protseduur ei ole valulik, ehk pisut ebamugav. Kestab umbes 10-15 minutit. Peale protseduuri peate pisut pikutama ja saate koju minna tunni pärast. Enne protseduuri peavad olema tupe analüüsid korras, siis ei teki põletikku. Dr Kadastik