abordijärgne seljavalu 20.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 39 a. Kahe nädala eest tegin aborti. Kohe järgmisest päevast alates on selg kogu aeg valus (ristluud). Arsti juures järelkontrollis öeldi, et on väike põletik. Saan ka antibiootikumi. Valu ei ole vähenenud ka pärast ravimi tarvitamist. Kas põhjus võib olla hoois milleski muus?

Ette tänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Seljavalu peale aborti võiks olla seotud siiski põletikust, mida teie arst diagnoosis. Peate ravi võtma lõpuni. Kui kaebused ei kao, siis peab selles suhtes teid uurima. Seljavalud võivad olla tingitud ka radikuliidist aga ka paljudest muudest haigustest.