hormoon asendusravi 18.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 61 aastane naine, menses lõppes juba 10 aastat tagasi. Nüüd on mul probleemiks mure põiega- uriinipidamatus joostes ja püsti tõustes. Minu küsimus on kas hormoonravi ka minu puhul midagi aitaks, või olen juba liialt hiljaks jäänud.Käisin aasta aega tagasi günekoloogi juures, kes diagnoosis emaka allavaje. Mida see tähendab ja kas see süvendab mu probleeme. Ette tänades, Mai.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Lugupeetud Mai.

Tegemist on stressinkontinentsiga. Nii kurb kui see ei ole , kannatab peaaegu iga 5-6 naine selles vanuses selle haiguse all. Põiepidamatus esineb just teatud situatsioonides- tavaliselt sellistel naistel ka naerdes, köhides, raskusi tõstes. Emaka allavaje kindlasti võib süvendada neid sümptome, vahel olla ka otseselt uriinipidamatuse põhjuseks. Hormoonravi üksi ei lahenda Teie probleemi, samas kui ei ole vastunäidustusi on kindlasti soovitav. Emaka allavajet saab korrigeerida operatsiooniga, sama lõikuse ajal moodustatakse ka kusiti alla tugi. Seda , kas on vajalik emakas eemaldada, või on võimalik teha plastiline operatsioon ,saab öelda alles Teid nähes. Suurepäraseks abiks selle haiguse korral on linguoperatsioon (TVT), eeelnevalt peaks siiski likvideerima emaka allavaje. Lingulõikus tehakse kohaliku tuimestusega, koju saab tavaliselt juba järgmisel päeval.

Pöörduge uuesti naistearsti poole, Teid saab kindlasti aidata.

Tervitades Aire Sekavin