Rasestumine peale pillide võtmise lõppu 08.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin pillide võtmise kaks kuud tagasi, enne seda tarvitasin neid 8 aastat. Nüüd käisin ultrahelis ja arst ütles, et mul ei ole folliikleid. Sooviksin väga rasestuda. Mida saan ise ette võtta selle protsessi kiirendamiseks? Kui tuleksin Teie vastuvõtule, siis mida oleks võimalik teha? Või on see ikkagi ainult aja küsimus? Kuna töötan ja õpin Avatud Ülikoolis, on ajastus minu jaoks tähtis.
Kairi

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Kairi! Kuna ovulatsioon oli Teil 8 aastat pärsitud,siis ei küpsenud ka folliikleid ja ultrahelis ongi näha amorfse struktuuriga munasarju,ilma domineerivate folliiklitega.Siin on tõesti tarvis oodata - vähemalt 6 kuud.Siis on näha,kuidas m.tsükkel välja kujuneb ja kuidas toimub folliiklite küpsemine. Edu soovides,Maie Väli