Valulikus peale suguühet 05.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
tänan teid juba ette vastuse eest. Nimelt mure on minu enda jaoks päris mure. Kuna olen märganud viimasel ajal, et peale vahekorda muutuvad suguelundid pisut tundlikuks ja valulikuks (vahest on kogu vahekord valulik). Mis võib olla selle põhjuseks? Günekoloogi juures tehti analüüsid kõik oli korras (kuid olen kuulnud haigusest nimega "vulvonüünia"), loodan, et kirjutasin õieti. Tahtsin küsida, et kuidas kindlaks teha et tegu just selle haigusega? Või mis võiks olla selle valulikuse põhjuseks? Palun abi...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
vulvodüünia korral on suguühe valulik ja esineb punetus ja valulikkus tupeesikus. Kas on tegemist just vulvodüüniaga, saab otsustada arst läbivaatuse käigus.
Kõige sagedamini annab väliste suguelundite ja tupe hellust vahekorra ajal ja selle järgselt seeninfektsioon. Abi on seenevastastest tupekuulidest ja kreemist.
dr. K.Seemen