RVV + ... 18.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, mul on nimelt selline küsimus. Olen kasutanud 4 kuud kenasti RVV. Tsükkel on tänu sellele väga OK. Kuid nüüd, mil päevad oleks ppiadanud algama alle 8-9 päeva prst, tuleb verd. Paaril korral on veel seda juhtunud, kuid hoopis vähemal määra. Esiti oli nagu hele haavandi veri, siis jälle selline tumedam. Kas peaksin millegi pärast muret tundma. Ja veel- paaril- kolmel korral on löönud päris tugev valu alakõhtu. Millest see võib tuleneda?

Kahjuks on üsna raske günekoloogi jutule nii kiiresti pääseda. Seetõttu pöördun Teie poole.

Ette tänades...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui pillide võtmise ajal esineb vähest määrimist, siis esimeste kuude ajal on see normaalne, hiljem see kaob. Samas kui veritsus tekib hiljem nagu teil, siis võiks vahetada pille. Peate ikkagi põõrduma günekoloogi poole.