hormoonspiraali sobivus 04.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mulle ei sobinud tavaline spiraal - 2 korda olnud. Esimest korda tekitas arsti sõnul põletiku, teist korda meeletud kõhuvalud. Kui suur on tõenäosus, et mulle ei sobi ka hormoonspiraal? Üks arst soovitab, teine laidab.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvan, et teile ka hormoonspiraal ei sobi, kuna kaebusteks on kõhuvalud. Mõnedel naistel emakas ei võta võõrkeha vastu ja seega peate midagi muud proovima. Dr Kadastik