Voolus emakakaela haavandi tõttu? 04.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere ja head uut aastat!

Palun kas saaksite vastata küsimustele emakakaela haavandi kohta?
Kas nimetet haavand võib pöhjustada iseenesest voolust, mis on valkjas, pisut tühiline ja ebameeldiva lõhnaga?
Mul on ka pidevalt probleeme tupeseenega (olen kasutanud vaginaalseid kuulikesi, Diflucani aeg ajalt ja ka 6 kuud kestva järjepideva kuurina, aga pikim vahe kahe ägenemise vahel oli 2 kuud ja lühim 1,5- 2 nädalat; vahekorras kasutame kondoomi, nii et partner ei tohiks kandja olla) ja u. pool aastat tagasi avastatud Ureaplasma parvum'i positiivse vastusega (viimast ravitud 1x antibiootikumidega, kohe tuleb teine kuur jällegi pos. vastuse tõttu.). PAP analüüs oli negat. Minu arst ütleb, et emakakaela haavand üksi võib suurenenud voolust põhjustada, aga kõrvetada saab seda alles peale sünnitust (olen 30 ja ei plaani lähiaegadel rasestuda), kuna sünnituse ajal võib tekkida rebend, siis haavandi raviks peale kõrvetamise muid raviviise ei ole?
Kuidas ma partnerile selgitan, et minul on ja jääbki selline ebameeldiv halvasti lõhnav voolus? Ei tahaks selle variandiga leppida. Miline on Teie arvamus?

Ette tänades vastuse eest, Kristel

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Kristel.
Emakakaelal olev põletikuline haavand vajab põhjuslikku ravi. Emakakaela silinderepiteeli väljapöördumine kaela peale on ektoopia. See on füsioloogiline (normaalne) seisund ja ravi ei vaja. Küll võib sellisel juhul olla rohkem limasegust voolust. Selline normaalne voolus ei ole halvalõhnaline (pigem hapukas). Kui voolus on lehkav , tuleb täpsustada põhjus ja teha siis ka vastavat ravi. Et Teil esineb ka sage tupe seenpõletik, siis soovitaksin lisaks kasutada preparaate, millega saaksite taastada oma normaalset floorat. Küsige apteegis käsimüügis olevaid laktobatsille sisaldavaid preparaate, kasutage pesemiseks intiimgeeli.
Edu Teile soovides Aire Sekavin