hemoroidid 29.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitasin poolteist kuud tagasi ja pele selle on mul istudes pärak valus ja punnis. Ema arvas, et hemoroidid. Olen nüüd kasutanud küünlaid (preparaat h), aga niipea, kui järgi jätan, on vaevused jälle platsisis. Teine pakk juba kasutusel. Kas saan sellest vaevusest kunagi lahti ja mis selleks tegema peab ja millest see üldse tuli?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Sööge palju jääkaineterikast toitu,hoiduge kõhukinnisusest ja ostke apteegi käsimüügist Troxevasin salvi. Määrige salviga 2-3 korda päevas pärasooleava ümbrust ja püüdke sõrmega pisut salvi ka sügavamale viia ,nii umbes paari nädala vältel. Edu soovides,Maie Väli