rinnanibud 23.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 22. aastane naine, lapsi pole. Kliiniku küsimusi lugedes märkasin, et on olemas võimalus, et sissepoole olev rinnanibu võib olla rinnavähi tunnuseks. Mul on ka vasaku rinna nibu rinna sees. Vahel tunnen rinnas ka hetkelisi valusööste ja üldse on rinnad kogu aeg hellad. Samuti on mul ureaplasmoos. Siit ka küsüsimused:
1. Kas peaksin laskma oma rindu kontrollida, kuigi minu teada on üks mu rind kogu aeg selline olnud?
2. Kas ureaplasmoos parvum (2 aastat- kogu aeg muutub peale ravikuuri jälle positiivseks) tekitab kehatemperatuuri kõikumisi. Kuni 37,3 ja seda erinevatel päevadel kellaaegadel jms. Kord on, kord pole. Vahekord on ka valus.
Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Väga suure tõenäosusega on Teil tegemist lihtsalt sissepoole hoiduva rinnanibuga ja olukorda saaks parandada,kui Te ise masseeriksite 3-5 min päevas seda piirkonda ja prooviksite nibu väljapoole tõmmata.Rindade hellus ei ole seotud sissepoole kasvava nibuga.Ostke apteegi käsimüügist AGNUCASTON tablette ja võtke 2 kuu jooksul 1 tablett päevas.Momendil ei ole vajalik rindade kontrolli teha.
Ureaplasmoosi korral võivad vahekorrad küll valulikud olla,aga kehatemperatuuri tõusuks on ilmselt muu põhjus.Edu soovides,Maie Väli