ebregulaarne tsükkel ja rasedus 23.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kõigepealt on mul üks selline küsimus - kas olen õigesti aru saanud, et ebaregulaarne tsükkel võib olla seotud hormonaalsete häiretega (mis võib takistada ka rasestumist)? Minul pole tsükkel kunagi olnud päris regulaarne, päevapealt käisid menstruatsioonid vaid siis, kui võtsin Logest tablette (u. 3 aastat). Tsükli pikkus on kõikunud umbes 10 päeva piires, vahepeal mõneks ajaks nagu stabiliseerunud ja siis jälle täiesti etteennustamatult kulgenud. Seejuures jäin rasedaks kahe nädala jooksul pärast kaitsmata suguelu alustamist, mille üle olin muidugi üliõnnelik (tita peaks sündima juba lähipäevil!). Pärast pillide lõpetamist ootasin ära esimese nö tavalise menstruatsiooni, mis algas alles 6,5 nädalat pärast viimase tableti võtmist (vahepeal juba kahtlustasin, et olen kuidagi siiski juba rasedaks jäänud). Tahaksin küsida, kas selline pikk paus tavalise tsükli taastumiseks pärast pillide võtmist on normaalne ja kas ebaregulaarne tsükkel (st siis vist hormonaalsed kõikumised või häired?) võivad kuidagi mõjutada ka arenevat loodet? Loodan, et küsimused ei saanud väga segased. Suur tänu vastuse eest ja ilusaid jõulupühi! L.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Pärast pillide võtmist võib paus olla isegi kuni 6 kuud ja kuna rasestumine toimub alati peale ovulatsiooni,ei ole Teil mingit põhjust muretsemiseks.
Soovin Teile ilusaid jõule ja loodan,et väike Jõululaps on juba sündinud.
Toredat aastavahetust ja õnne uuel aastal! Maie Väli