Rindade valutamine 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline mure,et mul täiesti kohutavalt rinnad valutavad umbes 2,5 nädalat ennem menstruatsiooni. Varemalt oli valu talutav ja ma ei näinud probleemi, aga viimasel ajal on asi läinud nii hullux, et ma ei sa öösel magada ka,sest niikui külge keeran, tõusen valu peale üles. Mul on ka väike healoomuline kasvaja ühes rinna,mille ära lõikamise otsus jäeti mulle endale teha. Kas ma saan midagi teha, et mu rinnad ei valutax nii hirmsast? Ette tänades vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vastus on loogiline, peaksite tulema/minema naistearstile, läbima üldise günekoloogilise kontrolli ja seejärel rindade kontrolli ja ultraheliga kontrolli.
Piimanäärmeid kontrolitakse m.tsükli 5.-15. päevani.
Ravi sõltub diagnoosist, kas premenstruaalne sündroom või mastodüünia.