tupeküünlad 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Palun Teile abi järgmises küsimuses. Üritame abikaasaga last saada, esimesed 3 katset ei ole see õnnestunud. Kui käisin arsti läbivaatusel, ütles ta, et mind katsudes tundub kõik korras olevat, ainult voolus on suur. Pärast analüüside tulemusi kirjutas ta mulle välja tupeküünlad Flagyl Metronidazolum.
Viimase juhendit lugedes tekkisid mul paar minu jaoks väga olulist küsimust:
1. On kirjas, et ravida tuleb ka meest kindlasti? Sellest aga ei rääkinud mulle arst midagi, mis mul siis viga on, kas mees on ka nakatanud?
2. Kuna üritame last teha, siis kas võib ka sel kuul proovida, kui arvestada, et umbes 2-3 päeva enne mu nö prognoositud ovulatsiooni peaks küünalde võtmine olema lõpetatud?
3. Ja veel üks rumal küsimus - kas isegi pokaal veini pole lubatud ravikuuri ajal?

Ette tänades
M

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere M.
1. Bakteriaalse vabinoosi korral ei pea alati ravima naist ja meest koos. Kui haigus kipub korduma on koos ravi igati vajalik.
2. Võite proovida rasestumist ka sellel kuul
3. Tuperavi tehes on organismile üldmõju väike, loodan, et pokaal veini ei tee Teile halba. Suukaudselt võetav Metronidazol koos alkoholiga võib põhjustada mürgitusseisundit (oksendamine, halb enesetunne jne)
Edu Teile soovides Aire Sekavin