kasvaja emakakaelas 18.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pöördusin arsti poole, kuna teist kuud tunnen alakõhus häirivaid valusid. Arst avastas, et emakakaelal on põletik -tugev põletiku laik, nagu ta ütles. Võeti mingid proovid - mida ja milleks ei tea - ja suunati järgmisele vastuvõtule, kuna emakakaelast on vaja võtta proovitükk. Arst oli äärmiselt kidakeelne ega selgitanud midagi. Kuna tükk emakakaelast võetakse alles jaanuari alguses, muretsen nüüd väga. Kas kasvaja puhul on arstil võimalik mingeid muutusi tupes palja silmaga märgata? Muidugi kardan ma vähki. Kas mul esinevad valud võivad viidata halvaloomulisele kasvajale? Sarnaseid valusid tundsin ka aasta eest, siis käisin günekoloogi vastuvõtul, midagi ei leitud. Alustasin rasedusvastaste pillide võtmist ja valud ununesid. Nüüd teine kuu pille ei võta ja valud tekkisid taas. Ka on mu enesetunne olnud väga vilets umbes samast ajast kui valud algasid - süda on paha. Nõrkust ega väsimust küll pole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Teie kirjelduse järgi jääb mulje, et tegemist emakakaela erosiooniga, millega ei ole kiire. Kui arst kutsus teid jaanuaris, siis ärge muretsege ilmaaegu. Dr Kafdastik