Valu tuiked emakakaelal 17.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 28 aastane sünnitanud naine. Tunnen viimasel ajal valu tuikeid emakakaelal, kohati pärasooles. Kas need võivad olla tingitud emakakaela haavandist või põletikust emakakaelal. Emakakaela haavand tuvastati kolposkoobiga, samuti põletiku kolle emakakaelal. Arst kirjutas mulle Dalacin küünlaid, mille panemisel tuppe oli kahel esimesel päeval emakakaelal selline tunne nagu oleks haavale joodi valanud.
Olen nende valupistete pärast väga mures, kuna mul on ka Hpv tüüp 18, aga uus Pap analüüs tehakse alles pärast põletiku ravi jaanuaris.
kolposkoopias arst muutunud ala ei näinud, aga viimane kord pool aastat tagasi oli kehvem just emakakaelakanalist võetud Pap analüüs.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
On vähetõenäoline, et tunnete põletikku ja viirust emakakaelal, mure võib olla hingelist laadi (hirm emakakaela vähi ees?).
Selline valu võiks iseloomulik olla teatud endometriosikollete paiknemisele.
1. Võite Dalaciniga küünlaid panna tuppe ööseks harvem, et selgitada allergia võiamlus.
2. Taktika on õige: ravida põletik ja korrata PAP analüüs.
3. Soovitused:
-lõpetage suitsetamine koheselt,
-hoiduge sugulisel teel levivatest haigustest kondoomiga,
-tugevdage oma organismi vastupanu-immuunsust,
-külastage ettenähtud ajal naistearsti