Elu ilma emakata. 16.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mõni nädal tagasi tehti mulle emakaeemaldusoperatsioon. Alles jäid emakakael ja munasarjad. Mis minu elus nüüd teisiti hakkab olema peale selle, et pole enam menstruatsioone. Olen 50 aastane. Umbes 3 aastat olen tundnud just suviti kuumi hoogusid. Päevad käisid regulaarselt kuni sügiseni, mil tekkisid pikad veritsusperioodid (üle kuu) ja avastati müoom. Enesetunne ja meeleolu on "0". Merju.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tegelikult elate oma täisväärtuslikku elu edasi ja tõesti peale menstruatsioonide puudumise ei muutu teie elus midagi. Kui te olete varem tundnud kuumahoogusid,siis need võivad jätkuda. Operatsion ei mõjuta teie kuumahoogusid, kuna munasarjad on teil alles ja hood on tingitud teie munasarjade funktsiooni nõrgenemisest, mis algas juba enne operatsiooni. Samas nende eemaldamine oleks ehk teie kuumahoogusid just tugevdanud, nüüd teie ülemineku periood möödub sujuvamalt. Dr Kadastik