Treening 16.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Teen ülitugevat aeroobset treeningut (sh hüppamised, põrutamised..) ja nii paar korda nädalas. Samas on soov rasestuda. Kas peaksin kergemale treeningule üle minema või kindluse mõttes üldse trennid mõneks ajaks ära jätma?
Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, ülitugev aeroobne treening võib raskendada embrüo pesastumist ja raseduse arengut.
Kui planeerite rasedust, on soovitav vähendada treeningkoormust.
Kui rasedus on kindel, võite jätkata vähese koormusega või rasedate võimlemisrühmas.