hormoonid 15.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 47aastane, 4 aastat tagasi paigaldati MERENA,millega olin rahul,mens oli nii iga 3 kuu tagant.Augustis aga algasid ebamäärased valud vasakul alakõhus,kuni tekkis verejooks, kõht oli punnis,enesetunne halb.Läksin kohe arsti juurde, kes eemaldas spiraali ja tegi analüüsid-põletiku kohta ja PAP proovi,millede vastused olid korras.Peale spiraali eemaldamist algas mens 2 päeva pärast,tuli ka vereklompe ja palju verd 7 päeva, siis jäi pidama, hakkas aga paari päeva pärast määrima ja tekkis uus verejooks nii juba kolmel korral.
Õnneks pääsesin jälle tohtri juurde, raviks PROVERA (ravi käib)Minu küsimus:Mis saab edasi?Kas jäängi hormoonidest sõltuvaks?Kas see ongi premenopaus?Tänan! Kai

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Kai!
Premenopausis võib esineda ebakorrapäraseid veritsusi. Antud juhul on suure tõenäosusega põhjuseks Mirena eemaldamine. Selleks, et vereeritused oleksid normi piires ja tsükkel regulaarne, on kaks võimalust: kas kasutada pille või tsüklilist hormoonasendusravi. Mida ja kui kaua kasutada, saab juba otsustada konkreetselt koos arstiga.
dr.Katrin Seemen