hormoonspiraal ja kõrvaltoimed 15.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin pillide võtmise nende ebameeldiva kõrvaltoime tõttu. Proovisin 5 tüüpi erinevaid tablette 4 aasta jooksul, kuid kõik põhjustasid nõrkust, väsimust, loidust, tohutut söögiisu (kehakaalu tõus kokku 20 kilo) ja seksisoov kadus sootuks. Otsustasin selle enesehävitamise lõpetada ja kaalun hormoonspiraali paigaldamist. Öelge palun, kas hormoonspiraaliga võivad samuti kasneda samad kõrvaltoimed, mis pillidega?
Aitäh!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Et hormoonspiraal on suurel määral lokaalse toimega (hormooni eraldumine toimub emakaõõnde ja otsene toime on eelkõige emakas), siis üldisi kõrvaltoimeid on vähe.
Tervitades Aire Sekavin