ureoplasmoos 12.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Käisin arsti juures kevadel, kui olid pôletikulised nähud, ta leidis mul mükoplasmoosi. Pärast kolme päevast sumomedi ravi, sain teada, et mul oli alles jäänud ureoplasmoos. Selle ravimiseks kirjutas ta mulle Doxy-M 2x10. Kuna mul mingeid vaevusi enam polnud ja esimese antibiootikumi ravi ajal olin end väga halvasti tundnud, siis loobusin ravist. Seda enam, et lugesin selle bakteri loomulikust olemasolust organismis. Alates sügisest on mul ootamatult tihti hakanud pôiepôletik esinema. Vahel kergest külmetusest, vahel teadmata pôhjusel, pôis valulik ja kestab ca môned päevad, siis möödub. Kuna lähemal ajal ma arsti juurde ei pääse, siis hakkasin ise neid kevadel kirjutatud Doxy-M vôtma, nagu arst tookord ütles. Kas ma teen ôieti ja kas minu sümptomid vôivad olla seotud ureoplasmoosiga? Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ureaplasma on väga sageli kroonilise põiepõletiku tekitaja. Tegite õigesti, et alustasite raviga. Pöörduge 3 nädalat peale ravi lõppu kordusanalüüsiks arsti poole.
dr. Katrin Seemen