Olen segaduses. 12.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei saa kuidagimoodi Tri-Regoliga alustatud, sest ma ei saa pihta, millal mul "need päevad" õieti siis algavad. Nii täpselt peab ju alustama esimesel päeval...Nimelt võeti mul eelmisel kolmapäeval(tsükli 26. päev) spiraal välja, kuna oli vist põletik, võtsin Sudamedi, kuid analüüsi vastus (mis tuli nädal hiljem) oli imekombel täiesti korras!? Järgmisel õhtul tundus mulle kindlalt, et hakkavad päevad ja hakkasin tablette võtma. Võtsin 2 päeva ja katkestasin (nii soovitas mulle üks valvegünekoloog) sest päevi polnud enam kuskil. Nüüd pärast vahekorda (Pharmatexiga) määrib (tundub, et seegi kaob) ja ma ei saa aru on mis see siis on. Menstruatsiooni aeg on muidu käes küll(35.päev), tsükkel mul täpselt ei käi, kipuvad olema pikad vahed ja keskel määrib. Kas need 2 tabletti häirisid minu hormoontasakaalu? Millal ma saaks ometi tablettidega alustada ja kas tuleb siis lisakaitsevahendeid kasutada? Muidu olen rasest. vastaseid tablette varem 4 aastat kasutanudja on nagu kogemused kuid nüüd ei saa algust kätte. Kas mulle võiks sobida ka Triquilar? Olen 37 aastane, üks 17 a. laps. Nii kahju, et pole kas või tasulist günekoloogi nõuandetelefoni...Tänan Teid väga ette vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. 2 hormoontabletti võisid põhjustada veresegust määrimist
2. Pillidega saate alustada ~1 kuu pärast, kui olete kindel, et ei ole rasedust ja algab uus normaalne menstruatsioon
3. Üle 35-aastased naised võivad tarvitada antibeebipille juhul, kui nad ei suitseta ja on terved
4. Võite mõelda ka spiraalile, hormoonspiraalile, sterilisatsioonile ja rasedusvastastele plaastritele.
On olemas tasuline vastamine www.arst.ee-s kiirendatud korras.