Kahtlane varjund ultrahelis 12.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 a naine. Olen sünnitanud kolm last, nendest kaks on olnud keisrit. Neli aastat tagasi pandi mulle emakasisene spiraal. Sügisel käisin ultrahelis, kus arst leidis kahtlase varjustuse, millele ta ei osanud seletust leida.Ütles vaid, et vaatame mis ta edasi teeb ja kas läheb suuremaks. Proovid olid korras. Nüüd tekkis mul ülepäevitine väike veritsus ja ma pöördusin uuesti arsti juurde. Taas vaadati mind ultraheliga ja taas imestas ta imeliku varjustuse üle ja taas ei osanud ta seda millegiga seostada. Ütles vaid, et tulgu ma peale tema puhkust tagasi ja siis teeme puhastuse, et selgust saada. Mulle teeb aga muret, et kui leitakse midagi kahtlast, millele ei osata seletust leida, kas sellega võib üldse niimoodi viivitada ja kas see võib olla märk millestki tõsisemast? Ma ei saa enam rahu.

Tänan tähelepanu eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kõigepealt tuleks spiraal emakast eemaldada.Kahtlane varjustus ultrahelis võib olla emakasisene polüüp.Kui see veritsus ikka kestab,võiks emakaõõne abrasioon varem teha või mis veel efektiivsem,vaadata hüsteroskoobiga mis seal emakas siis ikka on.Otsuse peaks tegema ikkagi Teid jälgiv günekoloog.