emaka haavandi kõrvetamine 11.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, palun öelge, olen sünnitamata naine ja mul kõrvetati emakakaela haavandit. Kas võib tekkida olukord, et esmasel kõrvetamisel asi ei õnnestu s.t. ei parane?
Mida siis edasi tehakse? Mul oli haavand põletikuline ning enne kõrvetamist kasutasin ühe kuuri vooluse tampoone (10 tk) ning siis põletikuvastaseid kuule.

Teid tänades, Triin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triin!
1) kõige tähtsam on vähemalt 1 kord aastas analüüsid rakkudele PAP-analüüsid, ning analüüsid klamüdioosile ja gonorröale
2) kui analüüsid on korras, siis vajate vaid jälgimist 1-2 korda aastas
3) kui Teil on vooluse kaebused, peaksite koheselt pöörduma naistearstile plaanilises korras