Genitaalherpes 08.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen veidi segaduses, nimelt aasta tagasi ütles naistearst mulle, et mul pidi olema kaasasündinud genitaal herpes(mida päriselt välja ravida ei saavat). Sain mingid küünlad ja apteegist soovitati osta kreeme, mis pidid käsimüügis olema. Kui olen nüüd tutvunud materjaliga, mis seda haigust puudutab, siis minul selliseid nähte küll pole. Harva (3-4 korda aastas, tavaliselt enne päevi)esineb sügelus ja on suur vooluse eritus, mis muidugi on ebameeldiv. Apteegist ei osatud mulle aga mingit salvi või kreemi küll soovitada. Ei teagi nüüd, kas diagnoos on vale või mis siis teha? samas peaks ikkagi ju mingi rohi igaksjuhuks olema, sest vahel on ikkagi väga ebameeldiv olla.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kihelust ja suurenenud voolust põhjustab kõige sagedamini tupe seenpõletik; kas olete saanud kandidoosi ravi tupekuulidega ja kreemiga või suukaudset seenevastast ravi? Kiheluse põhjus võib olla ka herpes-viirus, sellisel juhul aitab viirusevastane raavi (5-päevane tabletikuur). Kas on tegemist seeninfektsiooni kordumistega või hoopiski herpes-viiruse ägenemisega, näitab analüüs.
dr. K.Seemen