tere 07.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sooviks teada, kas ohatis, mis tekib suu juurde võib tekkida Harmoneti võtmisest.
Nimelt olen võtnud juba 4 aastat pille, kuid olen ka teidnud vahesid ja avastasin, kui jälle tablette võtma hakkan tuleb ka suule herpes ( enamasti vöötohatis). Kui tablette ei võta pole ka tulnud!!!

Teid Ettetänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Vähetõenäoline, kuid välistada ei saa. Järelikult pillid mõjutavad teie immuunsüsteemi ja sellega seotud ohatise teke. Kasutage siis muid rasestumisvastaseid vahendeid. Dr Kadastik