vere segune eritis tupest 05.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
mul on selline mure, viimasel kuul on mul igapäevased tuppe eritised tumedat värvi umbes nii nagu päevade lõppu perioodil kui viimane veri välja tuleb. kas põhjuseks võivad olla antibeebipillid (kasutan marveloni) kuigi nendega pole varem probleemi olnud. umbes kolm kuud tagasi oli mul vahe ca 4 kuud kus ma pille ei võtnud ja siis hakkasin uuesti võtma kahjuks ei võtta saa ma neid eriti regulaarsetel kellaaegadel võetud. mida ma peaksin tegema, et sellest lahti saada ja kas ma peaksin selle pärast muretsema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Pole põhjust muretsemiseks, peale pausi uuesti pille võtma hakates on tekkinud määrimised väga sageli esinev kaebus. Tuleb pille skeemi järele edasi võtta, määrimised kaovad iseenesest 2 kuu jooksul.
dr. Katrin Seemen