rasestumisvastane pill 05.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Hakkasin just hiljuti (novembri lõpust) võtma jeanine. Mul on aga selline probleem, et mulle tundub, et tabletti võttes jääb tablett kurku kinni ja selline tunne püsib tunde. Nii on praktiliselt iga kord. Kas see on võimalik või mulle tõesti ainult tundub? Kui see on tõesti võimalik, siis kuidas see mõjub billi mõjumisele? Kas ma peaksin selle pärast muret tundma? Äkki oskate ka öelda, millest selline asi, et tablett mulle kurku jääb või miks see mulle nii tunduda võib? Tablett on ju tegelikult väga pisike ja selle alla neelamine ei ole midagi keerulist.
Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Võtke sellisel juhul tablett koos väikese einega, mitte tühja kõhu peale.
Oma praktika jooksul pole tõtt öeldes sellise probleemiga kokku puutunud.
dr. Seemen