Serophene 02.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Üritan seitsmendat kuud rasestuda. Hormoonanalüüs oli korras, aga raviarst määras 3 kuuks Serophene tabletid (1tbl 2xpäevas). Samas ei rääkinud ta nende mõjust täpsemalt, ütles ainult, et stimuleerimiseks. Olen siit portaalist lugenud, et stimulatsiooni puhul kasutatakse tsükli vältel peale Serophene veel teisi ravimeid. Kas ainult Serophene kasutamine on mõttekas? Mis on konkreetselt Serophene toime munasarjadele?
Vanus on 28.
Aitäh ette, kui leiate aega vastata!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Serophene tablette võetakse reeglina m.tsükli 5-9 päevani 1 tbl 2 korda päevas.Edasi testitakse ovulatsiooni esinemist Biocard ovulatsioonitestidega m.tsükli 11-15 päevani või vaadatakse ultraheliga domineeriva folliikeli valmimist.
Serophene on ovulatsiooni stimulaator.