loote südamelöögid 02.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Käisin eile oma arsti juures ultrahelis,nädalaid on 7+5 aga lootel polnud veel südamelööke näha.Minu küsimus on selline,et kas on võimalik,et sellise raseduse suuruse juures pole südamelööke veel näha?Kardan nii kohutavalt,et loode on surnud kuigi eelmise korraga võrreldes oli lootemuna edasi arenenud ja vastas täielikult mõõtmetele.Arst ise oli ka natuke murelik aga mulle eriti midagi ei rääkinud.Järgmine ultraheli on 8 dets kontrollimaks,et kas siis süda lööb.Kas teie praktikas on ette tulnud sellised asju ja pärast ikkagi on südamelöögid olemas?Kardan nii kohutavalt.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere1 Võib juhtuda, et arst ei näinud südamelööke ja seetõttu kutsus teid varsti tagasi. Reeglina peaksid südamelöögid nähtavad olema 6-ndast nädalast. On olnud juhtumeid kus kõik on korras , lihtsalt antud aparaat ei näita neid. Seega minge uuesti tagasi ja saate siis kindlasti lõpliku otsuse. Dr.Kadastik