kas võimalik rasedus? 29.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Alustaks sellest, et võtan juba üle aasta a-beebipille Harmonet ja tõesti, kõik pillid on saanud võetud õigel ajal ja ühtegi vahele pole jäänud.
Nüüd aga, paar päeva tagasi, st 27. nov läksid rinnad valusaks ja tunduvad suurenenud ja pingul.

Samal päeval võtsin ka viimase 21. tableti tabletilehelt. Teoreetiliselt peaksid päevad hakkama siis järgmisel teisipäeval.
Selle aasta jooksul ei ole rinnad kunagi veel valusad olnud, va pillide võtmise esimesel kuul.

Lisaks on mitu päeba juba enesetunne kehv ja kuidagi nõrk on olla, nagu ajaks iiveldama. Samas tunent, et kohe-kohe jääks haigeks ka ei ole.

See kõik on mind ära hirmutanud. Kas tõesti saab pille õieti võttes rasedaks jääda?

Tean, et peaksin päevad ära ootama ja ega muud üle ei jää ka, aga valusad rinnad tuletavad muret pidevalt meelde.
Lisaks veel, kas tupeseenevastased küünlad või rohud võivad pillide mõju vähendada? Nimelt maadleme arstiga tupeseenega juba pikemat aega.
Näiteks võin tuua eelnevate kuude ravimid: Canifug Cremolum 100, Vagisan, Polygynax, Mycosyst 150, Ciprinol...

Loodan, et saan Teilt abi ja leevendust murele ni ruttu kui võimalik...
Tänud

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Tõenäosus rasestuda korralikult pille võttes on väga-väga väike, kuid mitte null. Soovitan teha rasedustesti, kui veritsust ei tule. Seeneravi ei mõjuta pillide toimet.
dr. Seemen