Päevade kõikumine 29.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Merciloni võtmise ajal olid päevad täiesti korras (tsükkel 28 p/3p veritses), vahe regulaarne ja veritsus normaalne. Peale tablettide ärajätmist ei ole tsükkel enam korras. Esimene kord oli vahe 33 päeva, veritsus kolmel päeval. Teisel korral 30/3 ja nüüd on vahe juba 38 päeva. Nädal tagasi, umbes siis kui oleksid päevad pidanud hakkama, tuli vähene määrimine kolmeks päevaks (tumedam), siis paar päeva väga õrn roosakas määrimine ja nüüd ei ole enam nagu midagi. Päevi ei ole ja ei tea, mida ka teha.

Vahekorrad on alati kondoomiga olnud ja kondoom pole ka katki läinud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui enne Merciloniga alustamist olid tsüklihäired, siis nüüd peale pillidega lõpetamist võib eelnev olukord korduda. Normaalseks võib lugeda "päevade" kõikumise +/- 7 päeva. Mis saab edasi? Võimalik on tsükli regulatsioon ka teiste tablettidega, s.t. mitte pillidega. Kui menstruatsioon ei alga, pöördu arsti poole.
dr. Seemen